PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO PRODÁNO

Vila na vyhlídce

Záluží u Plzně

Varianta </br>s domem pro </br>hosty

Varianta
s domem pro
hosty

Pozemek: 1157,5m2
Zastavěná plocha: 335m2
Obestavěný prostor: 1500m3
Užitná plocha: 
Interiér: 161m2
Terasa: 30m2
Bazén: 26,5m2
Sauna: 25m2
Dům pro hosty: 22,4m2
Sklad: 12,5m2
Pergola: 22,5m2
Parking: 45m2

Původní cena: 14 900 000,-Kč
Odhad ceny: 14 900 000,-Kč
Rezervovat si návštěvu

 

VARIABILITA

Architektonický koncept počítá s alternacemi řešení pro maximální přizpůsobení budoucímu majiteli vily, aby co nejlépe odpovídal jeho životnímu stylu.Konstrukce umožňuje různé varianty dispozice - různý počet a velikosti pokojů, v rámci vymezení podélnými nosnými zdmi. V suterénu může být umístěna sauna s průhledem do bazénu, domácí fitness, kino, herna, vinný sklep, man cave nebo dílna. Dále zahradní dům může být řešen jako sklad sezonních věcí, nebo tvořit samostatnou jednotku pro hosty, au-pair servis nebo být pojednán jako oddělená pracovna.

ARCHITEKTURA

Navrhli jsme liniový přízemní objekt, reagující na svažitost a orientaci pozemku. Tím bylo umožněno dispoziční řešení odpovídající prostorově nadstandartnímu bytu,ovšem bytu nabízejícímu navíc komfort rodinného domu - zahradu, bazén, klid a soukromí.

 

Nejvýraznějším prvkem pozemku je výhled, nosným prvkem architektury vily je průhled. Na příjezdové cestě návštěvníka přivítá čistá fasáda s jediným otvorem. Je bránou do vily, je průhledem na ní.

 

Hlavní páteřní komunikace nabízí 36 metrů dlouhý průhled celým domem na nekonečnou hranu bazénu. Pro svou dimenzi a zážitek z prostoru není pouhou chodbou, jako spíše galerií. Její severní stěna je po celé délce prosklená a návštěvník tak může cestou do obývacího pokoje nepřetržitě obdivovat nezaměnitelný výhled do krajiny, zatímco na druhé (plné) stěně může být umístěna sbírka majitele domu.

 

Společně obytný prostor na konci chodby má velkorysé dimenze. Cituje řešení raumplan - jako nejvýznamnější prostor domu má vyšší světlou výšku, což mu dodává na velkorysém působení na lidské smysly. Interiér plynule přechází v exteriér navazující terasou a celý ostře řezaný objekt zakončuje přepad vodní hladiny bazénu. Dům je plný mimořádných reprezentativních prostorů se skleněnými plochami orientovanými na výhled, nezapomíná ale být i útulným úkrytem. Soukromé pokoje a ložnice v jižním traktu domu nabízejí příjemné a klidné místo pro práci i odpočinek.